Soukromá firma Pohřební služby a kamenictví  Jiří Kudrna byla založena 30. října 1990.

Foto urnového hrobu​​Majitel firmy pracuje v pohřebnictví od 1. dubna 1969.

Takže je dosud živoucí kronikou vývoje pohřebnictví v posledním půlstoletí v pohraničním okrese Tachovském. Nebyla zde žádná smuteční síň, ani chladící zařízení.

Koňský potah byl již nahrazen automobily Škoda 1201 a 1202. A byla to vozidla vzhledem i užitkovostí poplatná své době.

Rakve byly typizovaných rozměrů, asi ve čtyřech druzích, kvality přímo problematické. Zesnulí měli snahu vypadnout ještě dřív, než rakev spočinula na hrobu. V případě delšího obřadu za deště rakev přestala být černá. Zato byl začerněný každý, kdo s ní přišel do styku.

Pravdou však je, že pohřby "bez obřadu" byly naprosto neznámým pojmem.

Dnes je bezobřadních pohřbů asi 70 %. Co se to stalo ? Nezasloužíme si snad tečku za životem? Lidé si dříve sebe vážili nějak víc, ačkoliv cena pohřbů byla v porovnání s výdělkem a důchodem vyšší, než v současnosti. Pohřební obřad v kostele

Dnešní člověk se snaží smrt ze svého povědomí vytěsnit. Snad v bláhové naději, že se ho netýká, že smrti unikne. Vzhledem ke skutečnosti, že vzory předáváme svým dětem, spolehněme se, že oni časem možná už na nás, vymyslí a uplatní likvidaci ještě racionálnější.

Je škoda, že české obyvatelstvo zahazuje tradice.​​ Je škoda, že ve značné míře tíhne více než k důstojnému rozloučení s členem rodiny k pouhé likvidaci pozůstatků.

 " A tak za vše, za vše dík. Za lásku, jaká byla. Za život, jaký byl."

V 70 létech, přesně po 44 letech služby, Jiří Kudrna přestává podnikat svým jménem. Od 1. dubna 2013 převzala firmu dcera Miluše Kudrnová, aby pokračovala v rodinné tradici.